Prihlásiť
Registrovať
Nastavenia

Font Park

Odpovedať
Strana 1 z 1
Tonko

98
Skupina:Používateľ
Príspevky:135
Pošta:Poslať

(1) 09.09.2008 12:03 (upravené:09.09.2008 12:03)Citovať
Font na Park.sk sa mi ako taky paci ... (nieje tu Times New Roman ktory FAKT nemusiiiiim) az na par vynimiek (nazvy kategorii, vo fore a podobne viz. obr.) Nedalo by sa to zmenit na neaky iny KRAJSI font pls ? :)


Co tak nieco take ? http://www.urbanfonts.com/fonts/Amerika_Sans.htm

Celkom pekny a "FREE" font



Alebo koopec dalsich na tej stranke :D
TraiaN

100
Skupina:Používateľ
Príspevky:11
Pošta:Poslať

(2) 09.09.2008 12:22 (upravené:09.09.2008 12:22)Citovať
Ale tie fonty neobsahuju slovenske znaky
Tonko

98
Skupina:Používateľ
Príspevky:135
Pošta:Poslať

(3) 09.09.2008 12:53 Citovať
Ale tie fonty neobsahuju slovenske znaky


Mno ale nai tych nadpisov nieje moc vela :) Mne nejde o to aby to bolo z tejto stranky alebo presne tento font ... len nie co je teraz :) Hrozne mi pripomina Times New roman -> Nemam ho rad :(
Daniel

92
Skupina:Admin
Príspevky:545
Pošta:Poslať

(4) 09.09.2008 15:25 (upravené:09.09.2008 15:26)Citovať
Ne webe to funguje "trosku" inac. Ak dany text nie je sucastou nejakeho uz vegenerovaneho obrazku, tak potom aby sa uzivatelovi zobrazil text v presne takom fonte ako chces, tak ho musi mat naistalovany. Nie len ty, ale kazdy navstevnik ktory sem pride ho musi mat v systeme. A to, ako vies nie je realne.

Dokonca ani tak notoricky zname fonty ako Tahoma nie su vsade. (Mysli na to, ze na park mozu prist aj uzivatelia Linuxov alebo Mac OS X) Oni nemaju ani vela "standardnych" windowsovskych fontov. Keby si sa pozrel na Park.sk z nejakej distribucie Linuxu, tak bude trosku iny (co sa fontov tyka)

V CSS sa preto na strankach zadavaju fonty takto (uvediem priklad presne spominaneho textu):

Georgia,'Times New Roman',Times,serif

Presne v tomto poradi sa budu na pocitaci hladat fonty (v poradi). A ak sa najde, pouzije, ak sa nenajde ani jeden ... pouzije sa defaultny.

Takze na konkretny font sa na webe nemozes spolahnut. A uz vobec nie fontov, ktore nie su standardne. (tie uz potom jedine formou obrazov)

Tak asi tak ...

A ako vidis na pravidle, ak nebudes mat na kompe Georgia font, tak ten nadpis sa ti zobrazi v Times New Roman. Haha
Tonko

98
Skupina:Používateľ
Príspevky:135
Pošta:Poslať

(5) 09.09.2008 17:12 Citovať
Ano ano uz to vidim ... doma to mam OK ... nemam times new roman :D tak to aby som zasiel za adminom v praci nech mi nahodi novy FONT :)

Dik za info :D
Krak

78
Skupina:Používateľ
Príspevky:59
Pošta:Poslať

(6) 09.09.2008 18:51 Citovať
:D tak to aby som zasiel za adminom v praci nech mi nahodi novy FONT :)

bez sance :D
Odpovedať
Strana 1 z 1