Prihlásiť
Registrovať
Nastavenia

Odkazy a práca s nimi

Téma zamknutá
Strana 1 z 1
Daniel

90
Skupina:Admin
Príspevky:545
Pošta:Poslať

(1) 17.08.2008 18:30 (upravené:16.07.2011 13:32)
Čo sú odkazy?

Každá stránka na internete má svojú vlastnú adresu (ako napríklad http://www.centrum.sk alebo http://www.pokec.sk). Aby sme sa na dané stránku dostali, musíme si pamätať ich adresy. To nie je až taký problém ak sú adresy krátke a používame ich málo. Ale čo ak ich už mám veľa, alebo adresy sú zložitejšie? Vtedy prichádzajú na rad odkazy. Každej takejto adrese totiž môžete zvoliť vlastné meno, a uložiť si ho do nejakej kategórie. Potom si už bude stačiť pamätať adresu pod jej novým vlastným názvom. Takto vlastným názvom pomenovanú adresu uloženú v kategórii nazývame na park.sk odkaz. Príklad odkazu:Mám stránku na ktorú chodím a chcem si ju uložiť. Ako na to?

Jednoducho. Ak už máte vytvorenú kategóriu, (návod ako to spraviť nájdete tu: http://www.park.sk/help_view.php?t=126) môžete nový odkaz vytvoriť dvoma spôsobmi. Buď stlačíte na sivé tlačítko „Pridať odkaz“, alebo môžete priamo na kategórii do ktorej budete odkaz ukladať, stlačiť na jej hlavičku, a z menu si následne vyberiete možnosť „Pridať odkaz“. V oboch prípadoch sa vám otvorí dialóg, v ktorom už len zadáte adresu stránky na ktorý bude odkaz prechádzať, jeho vlastný názov a samozrejme pod ktorú kategóriu ho uložiť. Celý proces vytvárania odkazy môžete vidieť na nasledujúcom videu:Takže už mám odkazy v kategóriách. Čo môžem s nimi ešte robiť?

Upravovať, presúvať, zoraďovať a mazať. Všetky tieto akcie sa vykonávajú tak, že na príslušnej kategórii myškou stlačíme na hlavičku príslušnej kategórie a tam už nájdeme všetky požadované akcie ako „Upravovať odkazy“, „Vymazávať odkazy“ a „Zoradiť“. Po výbere úpravy alebo mazania odkazov sa kategórii vedľa každého odkazu zobrazí malý obrázok požadovanej akcie, a po následnom kliknutí sa aj daná akcia vykoná. Ukážka úpravy a vymazania odkazu je na nasledujúcom videu:Spomínali ste aj presúvanie odkazov. Ale to som v menu nenašiel.

Presúvanie odkazov medzi kategóriami vykonáte tak, že si dáte odkaz upraviť („Upravovať odkazy“), a následne v dialógovom okne si vyberiete v položke „Kategória“ tú, pod ktorú chcete aby odkaz patril.

Téma zamknutá
Strana 1 z 1