Prihlásiť
Registrovať
Nastavenia

Fotografia

Odpovedať
Strana 1 z 2 | 1  2
vladislav

96
Skupina:Používateľ
Príspevky:41
Pošta:Poslať

(1) 31.07.2008 08:00 Citovať
Je tu niekto kto sa venuje fotoaparatom, foteniu a pod.?
Ale nemyslim ziadne kompakty, ale digitalne zrkadlovky.
Mam totiz nejake otazky ...
GangBoy

100
Skupina:Používateľ
Príspevky:216
Pošta:Poslať

(2) 31.07.2008 08:28 Citovať
Vsak daj otazku a mozno ti niekto z nas amaterov da aj odpoved, nikdy nevies. Alebo skus najprv svoju odpoved pohladat tu http://digiarena.zive.cz//
vladislav

96
Skupina:Používateľ
Príspevky:41
Pošta:Poslať

(3) 31.07.2008 08:41 Citovať
Vsak daj otazku a mozno ti niekto z nas amaterov da aj odpoved, nikdy nevies. Alebo skus najprv svoju odpoved pohladat tu http://digiarena.zive.cz//


Hej, hej, ja som uz pisal na ine fora. Ale toto mi pride take komornejsie :-D.
Ale podme k otazke. Ak mate, planujete mat niekto dslr, ake objektivy k nim chcete mat?
Myslim konkretne typy. Rybie oko, teleobjektiv, ktore zakladne, atd....
Ja mam totiz od kamosa D70 nikon a rozmyslam, ake by som si mal pozhanat ...
Flea

75
Skupina:Používateľ
Príspevky:278
Pošta:Poslať

(4) 31.07.2008 08:49 (upravené:31.07.2008 08:55)Citovať
urcite by som volil

rybie oko - Nikon 10.5mm Fisheye Lens for D70 D80 D200 D300 D3 DSLR

Tamron 18-200mm XR Di-II LD Lens for Nikon D2H D70

Sigma 105mm f/2.8 EX DG Macro Lens for Nikon AF-D Macro Lens

s touto vybavou spravis vsetko ;-) pravdaze su aj lepsie ale zas je to vec ceny atd.

este by som na tvojom mieste dokupil externy blesk s upravou na rozptyl svetla aby si nemal fotografie moc presvetlene lebo ten integrovany stoji pri profi fotografii za prd.. :-)

a co sa tyka zrkadlovky asi by som volil D80 ale vsetko zalezi aku ti dal kamos cenu na tu D70tku
vladislav

96
Skupina:Používateľ
Príspevky:41
Pošta:Poslať

(5) 31.07.2008 09:07 Citovať
urcite by som volil

rybie oko - Nikon 10.5mm Fisheye Lens for D70 D80 D200 D300 D3 DSLR

Tamron 18-200mm XR Di-II LD Lens for Nikon D2H D70

Sigma 105mm f/2.8 EX DG Macro Lens for Nikon AF-D Macro Lens

s touto vybavou spravis vsetko ;-) pravdaze su aj lepsie ale zas je to vec ceny atd.

este by som na tvojom mieste dokupil externy blesk s upravou na rozptyl svetla aby si nemal fotografie moc presvetlene lebo ten integrovany stoji pri profi fotografii za prd.. :-)

a co sa tyka zrkadlovky asi by som volil D80 ale vsetko zalezi aku ti dal kamos cenu na tu D70tku


hm aj ja by som bral radsej D80, ale na zaciatok kym sa rozbehnem mi bude stacit aj to. Ono som pozabudol to je D70s, je tam nejaky rozdiel.
Kupil som ju za 8000 aj s dvoma bateriami, 1GB a 4 GB kartou.
...
Porad este nejaky teleobjektiv, chcel by som obcas nieco fotit v lese, tu som ochotny aj trochu pridat.
Flea

75
Skupina:Používateľ
Príspevky:278
Pošta:Poslať

(6) 31.07.2008 09:14 (upravené:31.07.2008 09:24)Citovať
urcite by som volil

rybie oko - Nikon 10.5mm Fisheye Lens for D70 D80 D200 D300 D3 DSLR

Tamron 18-200mm XR Di-II LD Lens for Nikon D2H D70

Sigma 105mm f/2.8 EX DG Macro Lens for Nikon AF-D Macro Lens

s touto vybavou spravis vsetko ;-) pravdaze su aj lepsie ale zas je to vec ceny atd.

este by som na tvojom mieste dokupil externy blesk s upravou na rozptyl svetla aby si nemal fotografie moc presvetlene lebo ten integrovany stoji pri profi fotografii za prd.. :-)

a co sa tyka zrkadlovky asi by som volil D80 ale vsetko zalezi aku ti dal kamos cenu na tu D70tku


hm aj ja by som bral radsej D80, ale na zaciatok kym sa rozbehnem mi bude stacit aj to. Ono som pozabudol to je D70s, je tam nejaky rozdiel.
Kupil som ju za 8000 aj s dvoma bateriami, 1GB a 4 GB kartou.
...
Porad este nejaky teleobjektiv, chcel by som obcas nieco fotit v lese, tu som ochotny aj trochu pridat.


kua za 8litrov nie zla kupa to si dobre kupil

teleobjektiv
no s tymto by si si mal na zaciatok vystacit

500mm Tele Lens for Nikon AF Digital D40 D40X D70s D80

alebo potom

650-1300mm Tele Lens for Nikon D60 D70s D80 D200 D300
to ta ani nezacitia a uvidis im az do zadku :-)


inac rozdiel medzi D70 a D70s je asi ten najviac viditelny v obrazovke
D70s ju ma 2.0' a D70 1.8'
inac D70s je novsi ako D70 a dostala do vienka nepatrne vylepsenia
pribudol napriklad konektor pripojenia dialkoveho ovladania /kabloveho/
vladislav

96
Skupina:Používateľ
Príspevky:41
Pošta:Poslať

(7) 31.07.2008 09:20 (upravené:31.07.2008 09:21)Citovať
to flea

hej,asi som dobre kupil. bol to chlapik z nasej dediny, poznali sme sa a prave on si siel kupovat D80 :)
pretoze ja mam taky problem ze ma nieco nadchne zainvestujem a potom ma to mrzi, takze najprv otestujem sam seba a mozno si casom kupim aj nieco lepsie :)

inak ty doma uz nieco vlastnis?

a este D70 sa v takej cene predavaju aj na nete, aspon ja som si uz nejake take vsimol ...
Flea

75
Skupina:Používateľ
Príspevky:278
Pošta:Poslať

(8) 31.07.2008 09:30 (upravené:31.07.2008 09:37)Citovať
to flea

hej,asi som dobre kupil. bol to chlapik z nasej dediny, poznali sme sa a prave on si siel kupovat D80 :)
pretoze ja mam taky problem ze ma nieco nadchne zainvestujem a potom ma to mrzi, takze najprv otestujem sam seba a mozno si casom kupim aj nieco lepsie :)

inak ty doma uz nieco vlastnis?

a este D70 sa v takej cene predavaju aj na nete, aspon ja som si uz nejake take vsimol ...


jo tie ceny sli pekne dole ked si clovek vezme ze niekedy to stalo 50litrov :-D

zatial nemam nic ale D80tky som si obzeral nedavno ;-) este aj Canon D400 pripadal do uvahy ale v detajloch vyhral u mna D80

viem ze su aj lepsie aj horsie ale toto je taky kompromis cena/vykon - telo za 13tis.

inac urcite by som si kupil taketo nieco na drzanie - dobra vecicka ak to pravdaze uz nemas
vladislav

96
Skupina:Používateľ
Príspevky:41
Pošta:Poslať

(9) 31.07.2008 09:33 Citovať
to flea

hej,asi som dobre kupil. bol to chlapik z nasej dediny, poznali sme sa a prave on si siel kupovat D80 :)
pretoze ja mam taky problem ze ma nieco nadchne zainvestujem a potom ma to mrzi, takze najprv otestujem sam seba a mozno si casom kupim aj nieco lepsie :)

inak ty doma uz nieco vlastnis?

a este D70 sa v takej cene predavaju aj na nete, aspon ja som si uz nejake take vsimol ...


jo tie ceny sli pekne dole ked si clovek vezme ze niekedy to stalo 50litrov :-D

zatial nemam nic ale D80tky som si obzeral nedavno ;-) este aj Canon D400 pripadal do uvahy ale v detajloch vyhral u mna D80

viem ze su aj lepsie aj horsie ale toto je taky kompromis cena/vykon - telo za 13tis.


hm mne sa tiz viac paci Nikon ako Canon, hoci som niekedy premyslal aj nad CanonD450

vies o nejakych dobrych weboch kde su recenzie a podobne?
Flea

75
Skupina:Používateľ
Príspevky:278
Pošta:Poslať

(10) 31.07.2008 09:38 Citovať
to flea

hej,asi som dobre kupil. bol to chlapik z nasej dediny, poznali sme sa a prave on si siel kupovat D80 :)
pretoze ja mam taky problem ze ma nieco nadchne zainvestujem a potom ma to mrzi, takze najprv otestujem sam seba a mozno si casom kupim aj nieco lepsie :)

inak ty doma uz nieco vlastnis?

a este D70 sa v takej cene predavaju aj na nete, aspon ja som si uz nejake take vsimol ...


jo tie ceny sli pekne dole ked si clovek vezme ze niekedy to stalo 50litrov :-D

zatial nemam nic ale D80tky som si obzeral nedavno ;-) este aj Canon D400 pripadal do uvahy ale v detajloch vyhral u mna D80

viem ze su aj lepsie aj horsie ale toto je taky kompromis cena/vykon - telo za 13tis.


hm mne sa tiz viac paci Nikon ako Canon, hoci som niekedy premyslal aj nad CanonD450

vies o nejakych dobrych weboch kde su recenzie a podobne?


ja pouzivam tuto
http://www.dpreview.com
Odpovedať
Strana 1 z 2 | 1  2