18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Přidejte se k nám!

Lavina zvládla finále i baráž 2. ligy AVL a po roce se opět vrací do 1. ligy!

V březnu odehrála Lavina dva volejbalové turnaje. A to v sobotu 12. března finále 2. ligy AVL a o týden později baráž o postup do 1. ligy. Jak je již z nadpisu zřejmé, turnaje se celkem povedly a Lavina se tak vrací po roce účasti ve 2. lize, zpět do 1. ligy. Pojďme se podívat jaká vedla k postupu cesta…

Finále AVL 2016 - sestava Laviny Jak jsme psali v předchozím článku, povedlo se nám na pátém turnaji 2. ligy AVL zajistit postup do finále. I když jsme v základní skupině skončili na pátém, tedy posledním postupovém místě, do finále jsme šli z druhého místa, protože se započítávaly pouze vzájemné výsledky finalistů. Na první tým jsme ztráceli 4 body a na další tři účastníky finále jsme měli výhodu 3 bodů. Ve finále hrál každý s každým, takže jsme mohli získat až 12 dalších bodů.

Prvním našim soupeřem ve finále byl tým Náhody. S týmem Náhody se potkáváme na hodně turnajích již řadu let a obvykle zápasy patří mezi velmi vyrovnané a často končí až vítězstvím jednoho z týmů v tie-braiku. Jedinou výjimkou bylo snad poslední utkání, které jsme odehráli se soupeřem v říjnu na 1. turnaji AVL, kde se nám náramně vydařil první set, který jsme vyhráli 25:4! Druhý set byl však i tehdy opět velmi vyrovnaný a vyhráli jsme jej až těsně v koncovce 26:24.

Do finálového utkání jsme vstoupili dobře a i přes vyrovnaný úvod prvního setu, jsme si dokázali postupně vytvářet náskok, který jsme udrželi až do koncovky. V prvním setu jsme tak zvítězili celkem přesvědčivě 25:18. Druhý set probíhal o hodně vyrovnaněji a oba týmy měli šanci na vítězství. Lépe se koncovky však zhostil soupeř a v druhém setu nás porazil 25:23. O vítězi, tak musel rozhodnout třetí set. Ve třetím setu nám příliš nevyšel začátek a i když jsme doháněli, co jsme mohli, na vítězství to bohužel nestačilo. V tie-braiku jsme soupeři podlehli 11:15. A tak i přes dobře rozehrané utkání jsme si z prvního zápasu odnesli pouze 1 bod.

Hned po skončení prvního utkání nás čekal druhý zápas a to proti týmu KIA-ORA Girls & Boys. Zde nám již od rozsmečování bylo jasné, že nás čeká velmi těžký soupeř. Už v základní skupině jsme se soupeřem tak tak „vyválčili“ jeden bod a tým, jež proti nám aktuálně nastoupil, byl ještě o poznání silnější. Alespoň, co se hráčů týče :-). Někteří měli přes dva metry a smečovali při rozehře z výšin, nám nikdy nepoznaných :-D. Avšak při samotné hře to nebyl až takový problém a dokázali jsme se soupeřem v prvním setu držet krok a hrát vyrovnanou partii. Bohužel v koncovce byl soupeř šťastnějším týmem a v prvním setu nás tak porazil 26:24. Do druhého setu jsme bohužel vstoupili velmi špatně především na příjmu podání. Než jsme se nadáli prohrávali jsem 9:1 a to se pak těžko otáčí. Špatný příjem měl především kapitán Karel a když již po několikáté špatně přijal, respektive balón vůbec nepřijal :-D, vystřídal a i díky tomu se příjem zlepšil. Po zbytek setu jsme následně již byli vyrovnaným soupeřem, ale manko z úvodu setu, jsme již nedokázali stáhnout. V druhém setu jsme tak prohráli 17:25. Z druhého utkání jsme si tak bohužel nepřipsali žádný bod.

Finále AVL 2016 Následně jsme měli jeden zápas přestávku, po které jsme nastoupili k třetímu utkání dne a to proti týmu Pozdní sběr. Tým Pozdní sběr patřil k favoritům celé ligy, neboť po většinu turnajů se držel na prvním místě, ale v závěru sezóny jim začal trošku „docházet dech“, což se projevilo i tím, že i přesto, že dlouhodobě vedl tabulku 2. ligy, nakonec skončil v základní části „až druhý“. Navíc jsme i my měli na soupeře velmi dobrou vzpomínku z nedávného 5. turnaje AVL, kde jsme dokázali soupeře celkem s přehledem porazit 2:0. A na tento výsledek se nám povedlo navázat i ve finále! V úvodním setu jsme soupeře přehrávali „na všech frontách“ a především díky skvělým blokům, jsme v prvním setu soupeře vyprovodili z kurtu s výsledkem 25:14! Druhý set byl o něco málo vyrovnanější, ale i tak bylo zřejmé, kdo je na kurtu „pánem“ :-). I druhý set tak skončil v náš prospěch a to se skórem 25:21. V třetím utkání jsme tak dokázali konečně naplno bodovat a mohli jsme si připsat plný příděl 3 bodů.

Na poslední utkání finále jsme si museli počkat dva zápasy a po této delší přestávce jsme nastoupili proti týmu Vertikální stereo. Tento tým se nakonec i díky vynikajícímu poslednímu turnaji umístil v základní skupině na 1. místě a i ve finálovém bodování měl nejvíce bodů ze všech týmů, tedy 11. Bylo tedy zřejmé, že zápas nebude jednoduchý (to ostatně nebyl žádný ze zápasů ve finále :-D) a případný zisk každého setu může být velmi cenný. Kupodivu se nám vstup do zápasu povedl a postupně jsme si začali budovat skóre v náš prospěch, které jsme dokázali „přetavit“ ve vítězství v prvním setu v poměru míčů 25:19. Příjemné (pro někoho i překvapivé) vítězství v prvním setu však ještě nebylo rozhodující a čekal nás ještě minimálně druhý set. Bohužel druhý set se nám již nevyvedl podle představ. Začali jsme více chybovat (tzv. „sebevražedné útoky“, kdy soupeři ani nepůjčíte míč a rovnou jej zkazíte :-D), čehož soupeř náležitě využil a v druhém setu zvítězil 25:17. O vítězi tohoto utkání tak musel rozhodnout tie-braik. V něm měl navrch soupeř a porazil nás 15:11. Z posledního utkání dne jsme si tak nakonec, opět i přes vydařený začátek, odnesli pouze 1 bod.

Tím pro nás finále skončilo a již jsme nijak nemohli ovlivnit naše umístění. Celkově jsme si z finálových zápasů připsali 5 bodů a společně s body ze základní skupiny jsme jich měli 12. I když ještě nebyly odehrány všechny zápasy, věděli jsme, že skončíme nejlépe třetí a nejhůře čtvrtí a tak nás bude určitě čekat v sobotu 19. března baráž s týmy z 1. ligy.

Po odehrání zbývajících zápasů nakonec finále 2. ligy AVL dopadlo následovně:

1) KIA-ORA Girls & Boys – tým uhrál ve finále 11 bodů a společně se 4 body ze základní skupiny se s celkovým součtem 15 bodů umístil na 1. místě.
2) Vertikální stereo – tým sice uhrál ve finále jen 3 body, ale protože ze základní skupiny měl 11 bodů, stačilo mu to v celkovém součtu 14 bodů na 2. místo.
3) Lavina – nám se nakonec povedlo ve finále uhrát 5 bodů, což společně se 7 body ze základní skupiny stačilo na 3. místo s celkovým ziskem 12 bodů.
4) Náhoda – tým sice uhrál ve finále slušných 7 bodů, ale ze základní skupiny měl jen 4 body, což s celkovým ziskem 11 bodů stačilo „jen“ na 4. místo.
5) Pozdní sběr – tým sice dlouho vedl 2. ligu, ale ke konci sezóny se jim přestalo dařit. Do finále šel se 4 body a protože ve finále uhrál taktéž jen 4 body, skončil s celkovým součtem 8 bodů na 5. místě, které je vyřadilo z šance na postup do 1. ligy.

Kompletní výsledky 2. ligy AVL si můžete prohlédnout na oficiálních stránkách soutěže.

Finálový turnaj jsme odehráli v sestavě:

Ráďa, Křeček, Mara, Martin, Karel, Adélka a Simča

Jakpak dopadla baráž o účast v 1. lize AVL?

Baráž AVL 2016 - sestava Laviny Protože jsme se tedy umístili po finále 2. ligy AVL na 3. místě, čekala nás v sobotu 19. března baráž o postup do 1. ligy.

Baráž AVL je dělána systémem, že do ní jde 17. a 18 tým z 1. ligy a 3. a 4. tým z 2 ligy. Do baráže se započítávají vzájemné výsledky ze základní skupiny týmů z 1. ligy a vzájemné výsledky z finále 2. ligy, třetího a čtvrtého týmu. Dle bodů se udělá tabulka a pak si to týmy z 1. ligy „rozdají“ z týmy z druhé ligy. Každý tým tedy odehraje 2 zápasy ve kterých může získat až 6 bodů, které se mu připočítají k bodům se kterými šel do baráže. Dle celkového skóre po baráži pak první dva týmy postoupí do 1. ligy a 3. a 4. tým klesne do ligy druhé.

Dle výsledků bylo rozložení bodů před baráží následovné:

1) MATRIX – 2 body
2) Náhoda – 2 body
3) Sokol Kyjov – 1 bod
4) Lavina – 1 bod

Prvním našim soupeřem v baráži byl tým MATRIX. První set byl celkem vyrovnaný, ale v koncovce jsme měli mírně navrch my a tak jsme jej vyhráli 25:22. V druhém setu jsme více chybovali a především nás soupeř „přeblokoval“ a tak jsme v něm prohráli 21:25. Bohužel i v setu třetím byl soupeř o něco lepší a zvítězil v něm 15:10. První utkání jsme tak prohráli 1:2 a připsali si do barážové tabulky pouze 1 bod.

Následovala jednozápasová přestávka, po které jsme nastoupili k druhému utkání a to tedy proti týmu Sokol Kyjov. Zde bylo jasné, že jde o všechno. Vítěz tohoto zápasu bude příští rok hrát 1. ligu AVL. První set byl zhruba do poloviny vyrovnaný, ale postupně jsme si vytvořili náskok především podáním, které soupeři dělalo velké problémy a bylo rozhodujícím faktorem pro to, kdo se stane vítězem setu. První set jsme tak dokázali vyhrát 25:18. Do druhého setu jsme vlétli jako „uragán“ a neskutečnou sérií Adélky na podání si vytvořili asi 10 bodové vedení. Především Juráškovi Búřilovi se Adélčino podání bude asi ještě dlouho „zažírat“ v hlavě :-D. I když soupeř postupně náš náskok stahoval, už jej nedokázal zcela obrátit. Shodou okolností, obvykle jeden z nejsilnějších soupeřových hráčů „Indža“ neměl svůj den a tak body z jeho útoků se spíše připisovaly na naši stranu :-). V kombinaci s dobrým úvodem setu jsme si došli pro vítězství i v setu druhém a to v poměru míčů 25:22.

V pro nás rozhodujícím utkání baráže jsme tak zvítězili 2:0 a s celkovým skóre 5 bodů postoupili do 1. ligy AVL :-). Společně s námi s 5 body se v 1. lize udržel tým MATRIX. Sokol Kyjov a Náhoda uhráli celkově 4 body, což pro ně znamená pro příští rok ligu duhou.

Zbývající výsledky baráže si opět můžete prohlédnout na stránkách AVL.

Baráž jsme odehráli v sestavě:

Ráďa, Křeček, Mara, Martin, Vítek, Adélka a Simča

Ve stejný den, jako se odehrála baráž, proběhlo také vyhlášení výsledků všech soutěží brněnské AVL na Favále, kde jsme přebrali pohár a ceny za 3. místo v 2. lize AVL :-). Fotografie z vyhlášení brněnské AVL si můžete prohlédnout zde.