Prihlásiť
Registrovať
Nastavenia
Najvyšší používatelia
1.Agatka
100
2.TraiaN
100
3.GangBoy
100
4.huibik
99
5.acedrac
99
6.vanamoinen
97
7.Tonko
97
8.Derrick047
97
9.stafil
95
ostatní...
Najobľúbenejší autori
1.GangBoy
x 5
2.UPbook
x 5
3.weblinks
x 5
4.propagator
x 5
5.Master
x 4
6.drak
x 4
7.Flea
x 3
8.gizmosk
x 3
9.jami
x 3
ostatní...
Najnovší používatelia
1.richeventrzn01.09
2.Philippeawn01.09
3.KennethOmirm01.09
4.LorettaTrofe31.08
5.agrohimlfp31.08
Facebook

Kategórie a záložky

Čo sú kategórie a na čo nám slúžia?

Každý z nás má pomerne veľké množstvo odkazov, ktoré denne navštevuje. Nie všetky odkazy sú však rovnaké. Niektoré sú viac dôležitejšie, iné menej. Niektoré sa týkajú práce, iné zasa zábavy. Samozrejme, mohli by sme si všetky odkazy uložiť de jedného veľkého zoznamu, ale to by sme sa v ňom skôr či neskôr stratili. Potrebujeme si odkazy triediť. A presne na to slúžia kategórie. Kategórie sú na park-u okienka, ktoré majú názov a do ktorých potom vkladáme odkazy (alebo listy notesov). Takto si môžeme odkazy efektne triediť. Kategória vyzerá nasledovne:Čo sú potom ale záložky?

Tak ako kategórie slúžia na triedenie odkazov, tak záložky slúžia na triedenie kategórií. Po registrácii máte k dispozícii iba jednu záložku. Avšak časom, keď už budete mať na jednej záložke veľa kategórii (že to začne byť neprehľadné), môžete si vytvoriť nové záložky a začať tým kategórie triediť. Záložky vyzerajú nasledovne:Fajn, takže ako si vlastne takú kategóriu vytvorím?

V podstate spôsoby sú dva. Kliknutím na tlačítko „Pridať kategóriu“, alebo Kliknutím na aktívnu záložku (čím sa rozbalí menu) a z menu si vyberiete položku “Pridať kategóriu”. V oboch prípadoch sa Vám zobrazí okno, do ktorého zadáte požadovaný názov, vyberiete si požadovanú farbu kategórie a potvrdíte. Takto je nová kategória pripravená.

Ale čo ak ju chcem zmeniť alebo vymazať?

Všetky operácie, ktoré môžeme s kategóriou robiť sa zobrazia po stlačení na jej hlavičku. Po stlačení sa zobrazí menu, v ktorom si už môžeme vybrať požadovanú operáciu (ako je úprava kategórie, zoraďovanie obsahu, alebo aj celkové zmazanie)

Všetky nové kategórie sa mi vytvárajú vľavo. Ako ich dostanem na iné miesto?

Jednoduchým drag&drop. To znamená: stlačím pravé tlačítko myši na hlavičke kategórie a počas držania tlačítka môžem kategóriu premiestniť na ľubovolné miesto.

Video ako vytvoriť, premiestniť a upraviť kategóriu (video)


 << Späť na zoznam