Prihlásiť
Registrovať
Nastavenia

Nová verzia 2.21

Odpovedať
Strana 1 z 1
Daniel

92
Skupina:Admin
Príspevky:545
Pošta:Poslať

(1) 24.06.2011 22:00 (upravené:07.07.2011 07:51)Citovať
Verzia 2.21

Novinka: Vlastný pohľad na verejné odkazy

Vlastný pohľad (alebo aj filter) na verejné odkazy slúži na to, aby si každý používateľ mohol nastaviť podľa vlastných potrieb a preferencií, to, ktoré verejné odkazy sa mu majú zobrazovať.



Najlepším spôsobom ako si vybudovať kvalitný zoznam, je nájsť si autorov, ktorí pravidelne pridávajú odkazy, ktoré sa Vám páčia. Teraz sa to už dá veľmi jednoducho. Ak sa vám nejaký autor zapáči, stačí že si na jeho meno kliknete, a automaticky si ho pridáte do svojho osobného zoznamu obľúbených autorov.



Osobný zoznam obľúbených autorov sa potom dá aj upravovať samostatne tu: http://www.park.sk/settings_fav.php

Odteraz sa odkazy, ktoré pridajú vaši obľúbení autori budú hneď pridávať do vlastného pohľadu.

Avšak nie len odkazy od obľúbených autorov sú kvalitné. Preto sa do vlastného pohľadu dá nastaviť aj pridávanie odkazov aj od ostatných autorov s tým, že na to, aby sa takýto odkaz od ešte nie obľúbeného autora objavil vo vlastnom pohľade treba viac hlasov od ostatných ľudí,
ktorí daný odkaz hodnotili.

Takýto kvalitný zoznam sa vám automaticky ponúka pri príchode na park na adrese: http://www.park.sk

Ale tiež ho odteraz môžete vidieť aj na ploche vo forme malých obrázkov (obrázkový zoznam na ploche sa dá rovnako ako ostatné moduly skryť a opäť zobraziť)



A otvoriť takto:



Všetky nastavenia ohľadom toho, koľko je potrebných hlasov na to, aby sa odkazy objavovali vo vlastnom pohľade, v akej forme (a počte) sa majú odkazy zobrazovať na ploche si môžete nastaviť tu: http://www.park.sk/settings_dig.php

Verím že tento systém vlastného pohľadu a obľúbených autorov pomôže ako kvalitným autorom, tým, že získajú viac pozorností (a hlasov) pre svoje odkazy, tak aj používateľom tým, že si denne nájdu len kvalitne odkazy.

Tento systém je nový. Avšak nastavení ma pomerne veľa. Ak vás napadnú ešte nejaké vylepšenia, napíšte ich tu http://www.park.sk/forum/thread.php?t=305
gizmosk

86
Skupina:Používateľ
Príspevky:24
Pošta:Poslať

(2) 26.06.2011 08:37 Citovať
Sqly napad ;) Akurat by som poprosil este volbu pre 3 hlasy (alebo textbox a pouzivatel si zapise cislo sam). Po mojich skusenostiach na parku je to taka magicka hranica kedy clovek vie, ze uz to nebude boolshit ale, ze sa to oplati citat... Dakujem
A este jeden minibug. Na zalozke zdielanie ak si dam hociake filtrovanie (najnovsie, najlepsie, atd... ) tak v dolnej casti kde je strankovanie je mozne kliknut aj na cislo stranky kde prave som. To by sa nemalo dat kedze to je zbytocny a nelogicky klik a strankovanie tak defaultne nefunguje
Daniel

92
Skupina:Admin
Príspevky:545
Pošta:Poslať

(3) 07.07.2011 08:03 (upravené:07.07.2011 08:33)Citovať
Sqly napad ;) Akurat by som poprosil este volbu pre 3 hlasy (alebo textbox a pouzivatel si zapise cislo sam). Po mojich skusenostiach na parku je to taka magicka hranica kedy clovek vie, ze uz to nebude boolshit ale, ze sa to oplati citat... Dakujem


Nastavovanie hlasov od kedy sa mi ma odkaz ukazovat je trosku zlozitejsie. Totiz problem je, ze odkazy sa uzivatelovi zobrazuju od najnovsieho.

Povedzme ze mate nastavene zobrazovanie odkazov od 4 hlasov.

Ak niekto zalozi novy odkaz, moze sa stat ze 4 hlasy dosiahne odkaz az za tyzden. Ale vtedy uz bude taky stary, ze sa Vam ani nezobrazi (zobrazi sa ako napr. 30ty v poradi). Riesenie je jednoduche a vlastne rovnake ako ho pozuivaju aj digg a ine zdielacie sluzby.

Kazdy odkaz ma datum zalozenia (podla ktoreho sa zobrazuje) a az po dosahnuti urcitej pevne stanovenej hodnoty hlasov sa ako keby datum "resetne" na datum, kedy odkaz dosiahol tu hranicnu hodnotu hlasov. Cize ako keby sa znovu vytvoril vo "vyssej urovni".

A rovnako to funguje aj na parku s tym, ze su 3 pevne stanovene hranice hlasov pre odkazy a to:
trosku = 2
viac = 4
vela = 6

a pre kazdu hranicu si system pamata datum kedy danu hranicu link dosiahol (alebo inac: kedy v danej hladine vznikol) a tieto datumy sa pouzivaju na zoradenie. (pouzivatelom ktori maju nastavenu hranicu 2 hlasy sa zoraduje podla toho kedy hraniciu 2 hlasy presiahol a uzivatelia ktori maju nastavene zobrazovanie vsetkych odkazov sa zoraduje podla datumu zalozenia atd.)

Preto nemozem nastavit lubovolne nastavovanie hladin, ale takto pevne. Tieto hladiny by som chcel posuvat podla priemerneho poctu hlasov na odkazoch. Teoreticky by som mohol zatial kym mame malo hlasov na okdazoch zmenit hladiny na:

trosku = 2
viac = 3
vela = 5

Co poviete?

A este jeden minibug. Na zalozke zdielanie ak si dam hociake filtrovanie (najnovsie, najlepsie, atd... ) tak v dolnej casti kde je strankovanie je mozne kliknut aj na cislo stranky kde prave som. To by sa nemalo dat kedze to je zbytocny a nelogicky klik a strankovanie tak defaultne nefunguje


Ok. V novej verzii to uz mam upravene (coming soon...) :D
gizmosk

86
Skupina:Používateľ
Príspevky:24
Pošta:Poslať

(4) 07.07.2011 09:20 Citovať
AD 1) ok moze byt
AD 2) super opat bude park bez "chyby" ;)
Odpovedať
Strana 1 z 1