Prihlásiť
Registrovať
Nastavenia

google chrome

Odpovedať
Strana 2 z 2 | 1  2
udik

43
Skupina:Používateľ
Príspevky:165
Pošta:Poslať

(11) 10.09.2008 10:54 Citovať
pytal som sa, ale najviac ho stve IE, aspon ten by mohol byt ok :D
sam vravi, ze drviva vacsina ho pouziva
nas nerata, lebo my sme vraj pocitacovo zdatnejsi


ja som skor reagoval na chrome (aj ked je pravda, ze IE, je tiez len kvazi prehliadac a musi sa bohuzial akceptovat ako nutne zlo, brrrrr)
Daniel

92
Skupina:Admin
Príspevky:545
Pošta:Poslať

(12) 10.09.2008 12:05 (upravené:10.09.2008 12:09)Citovať
nechcem byt podryvacny, ale dano, budes podporovat kazdy prehliadac-vselijake beta a ine cudne verzie? ak ano mozem ti poslat chyby z lynx, dillo a inych prehliadacov, ktore su v plnych oficialnych verziach


Musi fungovat:
- IE6
- IE7
- FF 2+
- Opera 9.02+


Nie je v tom ziadne zvyhodnovanie atd. Len blbe statistiky. Nehovorim ze sa nepozriem aj ked sa vyskytne chyba v inych prehliadacoch, ale ako si spravne spomenul, naprogramovat aplikaciu aby fungovala vsade sa ani neda.

Vseobecne vysvetlenie:
Nie preto ze by sme to nevedeli my, ale preto, ze kazdy prehliadac si rovnaky kod interpretuje po svojom. :)

Lubko, by si sa divil kolko je uz samostatnych vetiev na parku teraz (myslim ta ajaxova cast parku). Generuju sa 3 sady css stylov a 3 sady js scriptov. Fasa nie? Este ze to robi samo.

Najhorsie ze sa nemas ani o co opriet. Na standardy mozes zabudnut ... ak urobis nieco podla standardov na 90% ti to nebude fungovat vsade. Potom mozes kody hladat na webe ... ale to robia zasa vacsinou amateri, ktori sa niekedy ani nepozastavia nad tym, ze existuje nieco ine ako IE. Niekedy mozes mat stastie a najdes kod (pomoc), ktory naozaj funguje na vsetkych prehliadacoch. Taky kod spoznas lahko. Je tam kopu IFov, je tam kopu podmienok na existenciu objektov, a zmena farby pismenka sa robi na 100 riadkov. Taka je realita. (a teras si predstav ze ti niekto zahlasi, ze ten 100riadkovy kod na zmenu farby 1 pismenka nefunguje spravne vo Chrome .... na slucku? iste....)

Lubko a k tym farbam: zrobim par tem, ktore nebudu obsahovat gradienty. Nie je to chyba. Pre FF/Opera/Chrome sa gradienty generuju dynamicky scriptom ako obrazky 24-bitove png. Ak mas farebnu hlbku nizsiu, musi nastat aproximacia. Ako sa s nou vysporaidava prehliadac neovplyvnim. Ale opat ... statisticky to (zatial) problem na Park-u nie je. Asi to vyriesim len 16-bit friendly temami :)
Daniel

92
Skupina:Admin
Príspevky:545
Pošta:Poslať

(13) 10.09.2008 12:14 Citovať
pytal som sa, ale najviac ho stve IE, aspon ten by mohol byt ok :D
sam vravi, ze drviva vacsina ho pouziva


Najviac pouzivany na parku je zdaleka FF. Ale ako si spravne sompenul, statistiky na Park-u su zasadne skreslene tym, ze vacsina uzivatelov (nas) je pocitacovo zdatnych.

Celkom dobre tabulky na tuto temu su tu:
http://www.w3schools.com/browsers/browsers_stats.asp
huibik

100
Skupina:Používateľ
Príspevky:114
Pošta:Poslať

(14) 10.09.2008 13:42 Citovať
Najviac pouzivany na parku je zdaleka FF. Ale ako si spravne sompenul, statistiky na Park-u su zasadne skreslene tym, ze vacsina uzivatelov (nas) je pocitacovo zdatnych.

Celkom dobre tabulky na tuto temu su tu:
http://www.w3schools.com/browsers/browsers_stats.asp

ano, drviva vacsina pouziva ie, ale my to nie sme, my pouzivame ff vacsinou
k farbam a gradientom suhlasim, ze 16bit je doooost na graficku upravu stranky (65tis odtienov celej palety musi byt dost)
takze ak najdeme take chyby, ktore sa daju napr. takto jednoducho riesit, tak je to super user friendly riesenie
nemyslim, ze keby si urobil temy 16 bitove a potom zmenil na 32 bitove, ze by si to niekto vsimol, dam na to krk, ze nikto...
a somzrejme viem, ze ked mas obr. 24bit a das zobrazit 16bitmi tak pride aproximacia, ale to uz sme zistili predtym, ako si to spomenul ty sam
Daniel

92
Skupina:Admin
Príspevky:545
Pošta:Poslať

(15) 10.09.2008 14:02 (upravené:10.09.2008 14:05)Citovať
k farbam a gradientom suhlasim, ze 16bit je doooost na graficku upravu stranky (65tis odtienov celej palety musi byt dost)


Nechapes to presne. Nemusi. Tu sa nejedna o to, ci mi staci 65tis farieb alebo nie. Ano, 65tis staci, ale - farby pismen, gradientov, vsetkeho sa na webe na klienta posielaju ako 8bitove cislo pre kazdy kanal. napr #FF5555. Toto poslem. A prehliadac na 16bit hlbke farieb ma zobrazit teraz co? kedze ma 5,6 a 5 bitov na kanal? Moze si samovolne zmenit odtien farby ... moze mi (ked je to plocha) do farby vlozit bodky inej farby atd. Cize, aj ked pouzijem len jedinu farbu na stranke (nie 65tis ako si vravel) ... aj tak mi stranku "pokazi". 65tisic farieb znie ako velke cislo. Ale 32 odtienov pre jeden kanal znie dost?

Ano, existuje mnozina websafe farieb, ale na nu sa obmedzovat iste nebudem :) Myslim ze casy 3 farebnych stranok su prec ... :)
huibik

100
Skupina:Používateľ
Príspevky:114
Pošta:Poslať

(16) 10.09.2008 16:12 Citovať
Myslim ze casy 3 farebnych stranok su prec ... :)

danko, ano su, ale to este neznamena, ze su vsetky pripravene presne urcovat farby, ked musia iba priblizovat tie odtiene, kvoli tomu tu je tato tema
a presne ako si spomenul #FF5555 tak ked ju navrhnes aj ty taku, tak ju prehliadac taku zobrazi
ale ked ty navrhnes #FF123456 neviem kolko ide na 32 hlbku alebo ako sa to urcuje potom, ale isto bude v niecom rozdiel a prave ten rozdiel sposobi, ze prehliadac aproximuje a vtedy urobi chybu, niektory mensiu, niektory vacsiu, ako vidno na tych 2 nestastnikoch, ano aj ff,
takze ked uz mas taku podporu na IE tak urob farby do tem 16 bitove a hotovo, alebo to nechaj tak, mne je to vlastne jedno :D aj tak som na tu chybu PREHLIADACOV (nie parku) prisiel nahodou

riso:
16bit uz nepouzivam, odkedy si ma nahuckal, a zapnem ju len na homam3, ked mam v okne, lebo h3 to vyzaduje
Daniel

92
Skupina:Admin
Príspevky:545
Pošta:Poslať

(17) 10.09.2008 17:05 Citovať
a presne ako si spomenul #FF5555 tak ked ju navrhnes aj ty taku, tak ju prehliadac taku zobrazi


Opakujem, v CSS zadavas farbu 8bitov / kanal. Ako si spomenul #FF5555. To je vsetko co mozes - ani viac ani menej. Ako vidis je to 24bitov na farbu. Takze nie, ak zadam #FF5555 tak mi ju na 16bit hlbke nezobrazi sprave (nemusi zobrazit spravne). A farbu v 16 bitoch (ala #FF0A) zadat nemozem.

Jedine co mozem je sa zmierit s tym, ze na 16bit farebnej hlbke farby nebudu presne take ake som ich zadal, a musim sa vyhnut grafickym prvkom na ktorych tieto chyby vyrazne vidno (ako je napr. gradient - kedze na nom naozaj velmi vidis, ked nasledujuca farba akosi nesedi)

Len tolko ...
Odpovedať
Strana 2 z 2 | 1  2