Prihlásiť
Registrovať
Nastavenia

Zamrznutie a padnutie Opery

Odpovedať
Strana 1 z 2 | 1  2
jambo

86
Skupina:Používateľ
Príspevky:8
Pošta:Poslať

(1) 13.08.2008 00:02 Citovať
Ahojte

chcel by som pridat moj postreh, ked si pridavam nove odkazy tak pri ukladani noveho odkazu mi takmer vzdy spadne opera , skusal som aj rozne posledne verzie aj najnovsiu verziu opery a pada to aj tam takze v opere to asi nieje , mozete sa na to pozriet ?
Daniel

92
Skupina:Admin
Príspevky:545
Pošta:Poslať

(2) 13.08.2008 10:30 (upravené:13.08.2008 10:33)Citovať
Ahojte

chcel by som pridat moj postreh, ked si pridavam nove odkazy tak pri ukladani noveho odkazu mi takmer vzdy spadne opera , skusal som aj rozne posledne verzie aj najnovsiu verziu opery a pada to aj tam takze v opere to asi nieje , mozete sa na to pozriet ?


Posledna verzia neznamena bezchybna. Dnes som dlho tu operu skusal a aj mne sa uz podarilo navodit stav ked spadla opera. (To windowsovske okienko ked zhavaruje aplikacia). Nenastava to pravidlene ale obcas opera pri komunikacii so serverom cez ajax naozaj spadne.

Ak nic ine, je to pomerne velka chyba Opery. Totiz, hovorime o webovej stranke (ktorou park.sk tiez je) - a ako taka nemoze sposobit spadnutie prehliadaca (maximalne moze prehliadac zahlasit, ze na stranke je chyba a preto ju nezobrazi). Presnejsie v tejto chvyli by bolo slovo "nemala by" :)

Jedine co mozem robit je zistovat kde ma opera chybu a snazit sa ju nejako obist. Problem je len v tom, ako to najdem :/

Ak prosim najdete nejake info na webe o spadnuti opery pri v spojeni s AJAX alebo priamo xmlHttpRequest, dajte mi vediet.
Flea

75
Skupina:Používateľ
Príspevky:278
Pošta:Poslať

(3) 13.08.2008 19:51 (upravené:13.08.2008 20:02)Citovať
tu je dana hlaska z opery:
AJAX requesting a specific id in an external HTML page, intro, div3.

a tato odpoved z opery by mohla adminovi pomoct

window.opera.addEventListener('BeforeScript',function(ev) {
var objExpr = /window.opera\.{0}/g;
ev.element.text=ev.element.text.replace(objExpr,'false');
},false);

pripadne cely problem s moznym riesenim na linku

http://vikjavev.no/highslide/forum/viewtopic.php?t=879&sid=7a423b5d023b3a6fb4ecafd4a177d0af
Daniel

92
Skupina:Admin
Príspevky:545
Pošta:Poslať

(4) 14.08.2008 18:45 (upravené:14.08.2008 18:53)Citovať
Dva dni skusam v opere co sposobuje jej padnutie. To je asi najhorsi mozny scenar. Pada aplikacia na ktoru nemam dosah a zaroven pada zdanlivo nahodne. Super ...

Naprogramoval som si aj bota ktory vytvaral linky aby som nasiel nejaku suvislost medzi padanim a akciami na stranke. A nakoniec sa mi podarilo (nakoniec to nebolo s xmlhttprequest). Opera ma zvlastny problem (stare verzie az po 9.5 ho nemali). Ak tu niekto programuje mozno sa mu to zide vediet:

Ak v Opere 9.5 dynamicky z DOM struktury odoberate podstromy (cez removeChild) ktore ste predtym v tom istom javascript threade schovali (napr. cez display='none';) - opera ich neschova hned. To ze ich neschova hned (este pocas behu js threadu) nie je problem (aj ine prehliadace si "cach-uju" vykonvavnie zmien stylov). Ale Opera ma skor problem v samotnom odoberani elementov so struktury. Teda "ako keby" nechal element zobrazeny, odobral si ho zo svojej vnutornej struktury ale zaroven sa snazil spracovat nejaku vnutornu udalost mysi nad danym (uz odobratym elementom) - programove udalosti tam nemam. Takto sa mi to len javi a pricinu len hadam. (asi to len nastava iba v urcitych kombinaciach si inymi vecami - neviem)

Tento problem Opery som na teraz obisiel, takze dufam ze uz tato chybicka v tomto inac super prehliadaci uz nebude sposobovat problemy tu na parku.

Dajte mi prosim vediet ci pomohlo :D

Opera je rychla - asi niekedy az prilis :) Chapem preco ju vela ajax-baced stranok sabotuje. Ale park by nadalej mal zostat IE6, IE7, FF 2+, Opera 9.02+ plnohodonty. Ale je pravda ze najmenej problemov mam s Firefox-om - a to radovo.
huibik

100
Skupina:Používateľ
Príspevky:114
Pošta:Poslať

(5) 14.08.2008 22:23 Citovať
z daneho vyplyva, pokial mozno, pouzivajte FF a pre tesovanie chyb na inom prehliadaci mozete skusat aj ine pseudoprehliadace, aby admin mohol odladit chyby pre pseudouzivatelov vseobecne internetu
Daniel

92
Skupina:Admin
Príspevky:545
Pošta:Poslať

(6) 15.08.2008 08:39 (upravené:15.08.2008 08:40)Citovať
z daneho vyplyva, pokial mozno, pouzivajte FF a pre tesovanie chyb na inom prehliadaci mozete skusat aj ine pseudoprehliadace, aby admin mohol odladit chyby pre pseudouzivatelov vseobecne internetu

To zasa nie :)
Tieto upravy robim prave preto, aby si mohol kazdy pouzit svoj preferovany prehliadac. Mozem ti povedat presne statistiky parku za posledny tyzden napriklad:

1. Firefox 62.18% (z toho 3-kova rada ma 64%)
2. Internet Explorer 24.30% (z toho 7-kova rada ma 55%)
3. Opera 13.36% (z toho 9.5-kova 45%)
4. HTC_P3700 Opera 0.05%
5. Mozilla 0.05%
6. Safari 0.05%

Toto su uzivatelia ktori sem prisli. 1.+2.+3. pokryvam. Ostatne neviem :)

A tak to aj musi zostat :D
GangBoy

100
Skupina:Používateľ
Príspevky:216
Pošta:Poslať

(7) 15.08.2008 09:52 Citovať

4. HTC_P3700 Opera 0.05%


To je Slavo vsak?? :D
Daniel

92
Skupina:Admin
Príspevky:545
Pošta:Poslať

(8) 15.08.2008 09:59 Citovať
To je Slavo vsak?? :D

To neviem :)
Flea

75
Skupina:Používateľ
Príspevky:278
Pošta:Poslať

(9) 15.08.2008 10:10 (upravené:15.08.2008 10:11)Citovať
To je Slavo vsak?? :D


jo to som ja chlapi, dostali ste ma :-D
ale coskoro sa to percento zvysi, vsak gangboy ;-)
Toxic

75
Skupina:Používateľ
Príspevky:229
Pošta:Poslať

(10) 15.08.2008 15:55 Citovať
jo to som ja chlapi, dostali ste ma :-D
ale coskoro sa to percento zvysi, vsak gangboy ;-)
pridavam sa :))
Odpovedať
Strana 1 z 2 | 1  2